Autoryzacja
  :: Login   
W skrócie...
2019-12-01
 

- ...
 

...de

Klient Notes 8 i serwer Domino 8 są kluczowymi elementami strategii zunifikowanej komunikacji IBM. Klient reprezentuje stronę prezentacji i zarządzania dokumentami, jak również oprogramowanie social networking o nazwie Lotus Connection, które firma zapowiedziała podczas dorocznej konferencji Lotusphere w styczniu br.

Lotus Notes 8, znany wcześniej pod nazwą kodową Hannover, został publicznie zademonstrowany podczas Lotusphere 2006. Wewnętrzna beta pojawiła się w listopadzie ub.r. Notes 8 pracuje na platformach Windows i Linux; serwer Domino na platformach Windows, Linux, AIX, Series I i Sun Solaris.

Notes/Domino 8 zawiera m.in. rozszerzenia obejmujące mechanizmy zarządzania użytkownikiem, wykorzystujące On-line Certyficate Status Protocol, które są zgodne z certyfikatami X.509 używanymi w poczcie elektronicznej i zawierają takie funkcje, jak odwołanie certyfikatu i Internet Account Lockout.

Wersja 64-bitowa Lotus Domino ma pojawić się w Lotus/Domino 8.0.1, pierwszym wydaniu uaktualniającym wersji 8, w którym ma być również zawarty mechanizm pozwalający użytkownikom na przenoszenie całego desktopa Notes na dysku wymiennym.

Kolejna wersja Domino - Notes/Domino 9 - ma zawierać nowe usługi katalogowe i nowe opcje uwierzytelniania. W wersji tej po raz pierwszy użytkownicy będą mogli zastąpić katalogi Domino przez Active Directory lub każde inne usługi katalogowe zgodne z LDAP.

Źródło: Computerworld


Więcej informacji na stronach IBM.
Prezentacja możliwości Lotus Notes w wersji 8.
© e-contact
Mapa serwisu       Formularz kontaktowy   

Ostatnia aktualizacja 22-08-2007 01:48 PM

Powrót do początku strony

Powrót do poprzedniej strony