Autoryzacja
  :: Login   
W skrócie...
2019-12-01
 

- ...
 

...de

Wsparcie dla wielu platform i standardów, bogactwo funkcji, w tym wsparcie dla blogów i portali wiki - tak IBM zamierza walczyć o utrzymanie pozycji lidera rynku rozwiązali pracy grupowej.

Podczas Lotusphere 2006 IBM zaprezentował nową wersję serwera Domino, określaną jako Domino Next, po raz pierwszy przedstawił publicznie oprogramowanie klienckie Notes Hannover, a także kolejną wersję serwera Sametime 7.5. Pokazał także nową technologię elektronicznych formularzy i ulepszone zestawy narzędzi programistycznych. Firma zapowiedziała, że będzie wspierać wszystkie dotychczasowe produkty i że utrzyma pozycję lidera w obliczu ofensywy Microsoftu.

IBM podkreśla też, że Notes/Domino jest pod względem obrotów najważniejszym produktem firmy w dziedzinie oprogramowania i że mimo wzrastającej konkurencji w ostatnim roku nastąpił blisko 10-proc, wzrost jego sprzedaży.

Przedstawiciele Lotus/IBM zapowiadają, że wkrótce na rynku zaczną się pojawiać wersje beta oprogramowania klienckiego Hannover i serwerowego Domino Next. Premiera wersji komercyjnych jest planowana na 2007 rok.

Hannover jest oparty na technologii Workplace Managed Client, co oznacza odejście od klasycznej architektury klient/serwer w kierunku oprogramowania klienckiego w pełni zarządzanego i kontrolowanego przez serwery. Domino Next będzie zawierało zintegrowane aplikacje WebSphere Portal, nowy system zarządzania dokumentami i funkcje obsługi pracy grupowej.

Lotus Notes 7.0.2 ma być wyposażone w mechanizmy obsługi wiadomości natychmiastowych IM (integracja z Sametime). Pojawi się też możliwość współpracy klientów Domino Web Access z przeglądarką Firefox, zintegrowane interfejsy umożliwiające współpracę z oprogramowaniem mobilnym Intelli-Sync, Nokia, Good Technology i BlackBerry oraz ulepszone interfejsy do systemów SAP.

Ściągnij prezentację Lotus Hannover.Źródło: IBM / Computerworld


© e-contact
Mapa serwisu       Formularz kontaktowy   

Ostatnia aktualizacja 19-03-2007 01:58 PM

Powrót do początku strony

Powrót do poprzedniej strony