Autoryzacja
  :: Login   
W skrócie...
2019-12-01
 

- ...
 

...de

Podczas konferencji Deutsche Notes User Group, IBM zapowiedział wprowadzenie formatu ODF (OpenDocument Format) w następnej wersji Notes.

Pierwsza beta nowej wersji, która pojawi się jesienią, zawierać ma kompatybilną z ODF wersję OpenOffice, zagnieżdżoną w aplikacji pocztowej Notes, obejmującą edytor, arkusz kalkulacyjny i aplikacje prezentacji. Pozwoli ona użytkownikowi na tworzenia, edytowanie i przechowywanie dokumentów w formacie ODF.

Nowa wersja Notes, oznaczona kryptonimem Hannover, ma być dostępna dla wszystkich użytkowników Notes z kontraktami serwisowymi. IBM ocenia ich liczbę na 125 milionów.

ODF otrzymał niedawno silne wsparcie ze strony organizacji standaryzacyjnej ISO, która proponuje zatwierdzenie specyfikacji OpenDokument jako specyfikacji.

Dokumenty ODF pozwolą użytkownikom na pełną ich wymianę, niezależnie od edytora, w którym zostały zapisane. ODF pozwoli też na tworzenie aplikacji kompozytowych, używających dowolnych plików z aplikacji obsługujących ODF.

Chociaż Microsoft nie przewiduje wsparcia tego formatu w kolejnej wersji Office, istnieją już opracowane przez niezależnych dostawców wtyczki programowe dla produktów Microsoftu.

Źródło: NetWorld
© e-contact
Mapa serwisu       Formularz kontaktowy   

Ostatnia aktualizacja 15-03-2007 09:01 AM

Powrót do początku strony

Powrót do poprzedniej strony