Autoryzacja
  :: Login   
W skrócie...
2019-12-01
 

- ...
 

...de

IBM Lotus Quickr w wersji 8.1 ułatwia pracę grupową – wymianę dokumentów i prowadzenie dyskusji oraz pozwala zarządzać kalendarzem, zadaniami i kolejnymi ich etapami. W nowej wersji pakietu zauważymy znaczące ulepszenia dotyczące tzw. konektorów, zapewniających współpracę oprogramowania należącego do zestawu Lotus (takiego jak Symphony, Connections oraz Notes) z microsoftowym Office'em.

Z poziomu paska bocznego programu Lotus Notes 8.0.1 da się szybko przekazywać programowi Quickr całe e-maile lub poszczególne załączniki, korzystając z techniki przeciągnij i upuść. W efekcie Quickr unika ciągłego wysyłania załączników do listów, lecz składuje je w jednym miejscu.
Taką funkcję zastosujemy także w wypadku Outlooka. Poza tym programy biurowe IBM-a i Microsoftu mogą wybierać dokumenty zgromadzone przez Quickra bezpośrednio z poziomu menu Plik.

Quickr nie ogranicza zresztą swojej obecności tylko do programów biurowych i korespondencyjnych. Aplikacja pojawia się w Eksploratorze Windows (w którym jest widoczna jako zwykły napęd) lub w przeglądarce WWW (gdzie przyjmuje postać strony internetowej).

Poza standardową wersją pakietu istnieje też "odchudzone" wydanie Quickr Entry. W tym wypadku program nie zapewnia wspólnej przestrzeni do pracy grupowej, ale przydziela każdemu użytkownikowi prywatne miejsce do przechowywania materiałów z zastosowaniem bardzo prostych praw dostępu. Każdy zapisany plik albo jest prywatny, albo też może być oddany do dyspozycji wszystkich osób korzystających w firmie z Quickra. Użytkownicy Lotus Notes Notes nie muszą dodatkowo licencjonować tej wersji, gdyż uprawnienia do jej stosowania są im udzielane już w momencie zakupu pakietu w wersji 8.
© e-contact
Mapa serwisu       Formularz kontaktowy   

Ostatnia aktualizacja 03-06-2009 02:08 PM

Powrót do początku strony

Powrót do poprzedniej strony