Autoryzacja
  :: Login   
W skrócie...
2019-12-01
 

- ...
 

...de

Po dwóch latach pracy IBM Lotus udostępnił pod koniec ubiegłego tygodnia wersję 8 Lotus Notes i Domino.

Długo oczekiwana wersja zawiera zmodernizowany interfejs użytkownika oraz nowe narzędzia i możliwości.

Zmiany są rezultatem zbudowania wersji 8 klienta na platformie klienckiej opartej na Eclipse. Wersja te reprezentuje przyszła strategię IBM - tworzenia interfejsów klienta budowanych na wspólnej platformie, tak aby komponenty dowolnej aplikacji klienckiej mogły być dobierane i zarządzane centralnie.

Notes 8 jest zbudowany np. w tym samym modelu programowania, co Lotus Expeditor 6.1.1, oparty na otwartych standardach Eclipse.org. Wspólna struktura klienta tworzy klienta otwartego dla aplikacji kompozytowych, w uzupełnieniu tradycyjnych mechanizmów Notes.

Lotus Notes w wersji 8 oferuje użytkownikom uaktualnienia w trzech głównych obszarach: rozszerzalność za pomocą wtyczek programowych i aplikacji kompozytowych; możliwość wyposażania cyfrowego oraz edytor ODF.

Ponieważ struktura klienta jest standardem otwartym, to można, wykorzystując narzędzia Java, uzyskać kontrolę na zmianami w menu uwzględniającymi modele użytkowania i wyposażanie cyfrowe użytkownika, poprzez wysyłanie spakowanych plików otwieranych bez problemu po stronie kleinckiej.

Notes 8 zawiera także komunikator.

Źródło: NetWorld
© e-contact
Mapa serwisu       Formularz kontaktowy   

Ostatnia aktualizacja 03-06-2009 02:09 PM

Powrót do początku strony

Powrót do poprzedniej strony