Autoryzacja
  :: Login   
W skrócie...
2019-12-01
 

- ...
 

...de

Zintegrowane narzędzia analityczne oferują monitoring sytuacji w czasie rzeczywistymi umożliwiają zaawansowane zarządzanie danymi.

IBM zaprezentował nową wersję oprogramowania Business Intelligence - DB2 Data Warehouse Edition V9.1. Przekształca ono nieprzetworzone dane w konkretne biznesowe wnioski, dzięki czemu Klienci mogą w czasie rzeczywistym podejmować decyzje bazujące na rzetelnych informacjach, które dotyczą ich działalności, produktów i usług. Opracowana przez IBM, nowa technologia hurtowni danych, oferuje klientom zintegrowaną platformę, dzięki której są oni w stanie sprostać nowym wymogom biznesowym i lepiej konkurować na rynku. Możliwe jest to dzięki dostępowi do precyzyjnych i wiarygodnych informacji, co jest podstawowym składnikiem inicjatywy IBM, zmierzającej do wykorzystania informacji jako strategicznych aktywów.

Oprogramowanie IBM DB2 Data Warehouse Edition (DWE) V9.1 pomaga użytkownikom ograniczyć koszty i pokonać bariery hamujące rozwój biznesu. Łączy w sobie elementy niezbędne do administrowania hurtownią danych w czasie rzeczywistym, wyszukiwania danych (data mining), przetwarzania OLAP (Online Analytical Processing), a także środowisko zintegrowanego raportowania. Aplikacje w architekturze SOA (Services Oriented Architecture) mogą wykorzystywać zaszyte w DWE V9.1 funkcje przeszukiwania danych, aby uzyskać możliwość dostępu do informacji biznesowych. Dzięki temu eliminują potrzebę wbudowywania w klientów zaawansowanych mechanizmów eksploracji.

"Dzięki DB2 Data Warehouse Edition, pomagamy klientom szybko budować i wdrażać aplikacje analityczne, które umożliwiają dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Klienci mogą w krótkim czasie przeanalizować duże ilości danych i podjąć stosowne działania" - powiedział Karen Parrish, wiceprezes ds. rozwiązań business intelligence, IBM. "Zaawansowana technologia hurtowni danych sprawia również, że nasi klienci mogą rozwijać swoje przedsiębiorstwa, wprowadzać zmiany na żądanie w działalności biznesowej i uniknąć przytłoczenia informacjami".

Analiza
DWE V9.1 wykorzystuje technologie opracowane przez IBM oraz firmy Rational i Alphablox.

Podstawą dla DWE jest baza danych DB2 Universal Database, która jest wspomagana przez narzędzia analityczne do projektowania i tworzenia aplikacji, w tym Rational Data Architect, a także przez szereg produktów oferowanych przez Partnerów.

DWE zawiera również DB2 Alphablox, czyli narzędzie do tworzenia elastycznych aplikacji biznesowych z wbudowanymi mechanizmami analitycznymi, które wykorzystują hurtownię danych. Alphablox działa na serwerze aplikacji WebSphere Application Server i oferuje szkielet aplikacji, potężny model programistyczny i szereg narzędzi programistycznych, pozwalających tworzyć interaktywne aplikacje analityczne i raportujące dostępne wprost z przeglądarki Internetowej.

Wbudowane w DWE mechanizmy przeszukiwania danych wykorzystują algorytmy DB2 Intelligent Miner, które analizują dane w hurtowni "w miejscu ich przechowywania". Zapewniają one bardziej precyzyjne wykrywanie oszustw, dokładniejsze prognozy finansowe i lepszy wgląd w zachowania klientów, co przekłada się na skuteczniejsze i bardziej ukierunkowane działania marketingowe oraz planowanie produkcji. Eksploracja hurtowni danych oznacza większe rozmiary próbek, wyższe bezpieczeństwo danych, mniejsze koszty dzięki wyeliminowaniu replikacji dużych ilości danych do repozytoriów, których jednym celem jest eksploracja, a także zdolność do przeprowadzania większej liczby analiz w krótszym czasie, w porównaniu do przesyłania danych do wyspecjalizowanych narzędzi.

Oprogramowanie DWE V9.1 wyposażone jest również w Design Studio, czyli bazującą na Eclipse, nową funkcję odkrywania danych, dzięki której klienci mogą profilować dane, a także przeglądać zawartość tabel, jak również wizualizować powiązane statystyki, aby zrozumieć, które części hurtowni danych mają największy potencjał do eksploracji. Design Studio oferuje edytor przepływu danych, który pozwala użytkownikom graficznie projektować przepływy eksploracji danych przy użyciu zaawansowanych narzędzi do wizualizacji, analizy i modelowania. W kolejnym kroku można wygenerować gotowy kod, do umieszczenia w aplikacjach Alphablox, w narzędziach zewnętrznej firmy lub dowolnej aplikacji klienta, rozpoczynając w ten sposób eksplorację danych z wykorzystaniem wbudowanej analityki.

Źródło: IBM

© e-contact
Mapa serwisu       Formularz kontaktowy   

Ostatnia aktualizacja 15-03-2007 09:01 AM

Powrót do początku strony

Powrót do poprzedniej strony