Autoryzacja
  :: Login   
W skrócie...
2019-12-01
 

- ...
 

...de

IBM/Lotus planuje wydanie nowej bramy komunikacji bezpośredniej, która ma umożliwiać przedsiębiorstwom integracją komunikacji prowadzonej w czasie rzeczywistym z partnerami biznesowymi i klientami. Real Time Collaboration Gateway ma pojawić się w połowie br. i zastąpi Lotus IM Gateway.

Lotus podpisał z AOL, Yahoo i Google porozumienie dotyczące integracji nowej bramy z komunikatorami tych sieci. Nowa brama będzie bezpłatnym uaktualnieniem dla dotychczasowych posiadaczy Lotus IM Gateway i Sametime z obsługą IM i Web conferencing.

Brama ma zapewniać konwersję protokołu VP (Virtual Places) używanego przez Sametime, na protokół SIP (Session Initiation Protocol) i SIMPLE (Session Initiation Protocol for Instant Messaging and Presence Leveraging Extensions). Obsługiwać będzie także protokół XMPP (Extensible Messaging and Presence Protocol). Brama będzie tłumaczyć VP na SIP i następnie komunikować się z usługami konsumenckimi świadczonymi przez AOL i Yahoo.

Porozumienie z AOL i Yahoo jest podobne do podobnego porozumienia zawartego w ub.r. z Microsoftem. Różnica polega jednak na tym, że Lotus nie planuje opłat za tę integrację. Microsoft obciąża klientów za integracje platformy jego komunikatora z tymi sieciami.

Nowa brama Lotusa pozwoli użytkownikom na bezpośrednie łączenie się z partnerami w celu integracji platform komunikatorów lub łączenie się z AOL Clearinghouse Network w celu skorzystania z usług routingu.

Brama jest częścią większej przeróbki planowanej w ramach pakietu Sametime 7.5, który ma pojawić na jesieni br.

Źródło: IDG
© e-contact
Mapa serwisu       Formularz kontaktowy   

Ostatnia aktualizacja 15-03-2007 09:01 AM

Powrót do początku strony

Powrót do poprzedniej strony